Praktika a semináře

Na tangu je krásné, že se v něm lze zdokonalovat celý život.

Na pravidelné praktice v Besedě se schází různě zkušení tanečníci a navzájem si předávají své zkušenosti. Nové zájemce o tango zde rádi uvítáme, nabídneme seznámení s tímto krásným tancem a nasměrování k dalším možnostem výuky. Srdečně zveme i tanečníky, kteří se již s tangem setkali jinde a hledají možnost si zatančit v Českých Budějovicích.

Systematickou výuku na seminářích nám především zprostředkovávají manželé Martin a Ivana Lukschalovi, působící střídavě v rakouském Linzi a jihočeském Jindřichově Hradci. Dokument o jejich vášnivém vztahu k argentinskému tangu můžete shlédnout zde.

Skupinky nadšenců argentinského tanga se v Jižních Čechách dále scházejí v Soběslavi a v Jindřichově Hradci, kde výuku také zastřešují manželé Lukschalovi.

Semináře argentinského tanga pro začátečníky občas v Českých Budějovicích pořádá taneční škola Tangonexion, informace a termíny viz skupina na Facebooku.

Často také navštěvujeme semináře pořádané tanečními školami v jiných městech. Neocenitelné zkušenosti pak tanečníci získávají na milongách. Vlastní milongu pořádáme v českobudějovickém klubu Horká Vana, termíny uveřejňujeme na Facebooku. Milongy navštěvujeme i v mnoha jiných městech u nás i v zahraničí.

 

Autorem fotografií z praktiky v Besedě na této stránce je Vít Hruška, děkujeme!